Jesteś na: Strona główna /  Usługi /  Baseny

Beztroska rozrywka

  czyszczenie basenu  

Dezynfekcja basenu

Kąpiel i pływanie w basenie to popularna forma spędzania wolnego czasu. Basen jest rozrywką dla ludzi w każdym wieku. Łączy w sobie elementy sportu i dobrej zabawy. Jest zalecany przez lekarzy w ramach profilaktyki zdrowotnej oraz wprowadzony do wielu szkół w formie obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego.

Niestety nie zawsze korzystanie z basenu pozostaje tylko beztroską rozrywką. Z basenów korzystają ludzie o różnym stanie zdrowia i różnym podejściu do dbania o higienę osobistą. Taki stan rzeczy stwarza duże ryzyko zakażenia wody i rozwoju chorobotwórczych mikroorganizmów, które mogą być przyczyną wielu chorób i zatruć

W  trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób korzystających z pływalni, niezbędna jest zatem właściwa dezynfekcja basenu. Szeroko rozpowszechniona metoda chlorowania wody nie zabezpiecza jej przed rozwojem wielu patogenicznych drobnoustrojów i nie zapewnia bezpiecznego korzystania z wody basenowej. Aby uchronić się przed wszędobylskimi bakteriami i grzybami należy prowadzić nieustanny monitoring stanu mikrobiologicznego basenowej wody oraz korzystać z nowoczesnych metod dezynfekcji. Stan czystości wody i cykliczna dezynfekcja basenu stanowią nie tylko o bezpieczeństwie użytkowników, są również wymagane przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne, które po przeprowadzeniu kontroli warunków higienicznych wydają decyzję o możliwości kąpieli w takim basenie.

Gwarancja beztroskiej rozrywki dla miłośników pływania

Nasza oferta

Specjalistyczne środki chemiczne oraz doświadczenie w zakresie higieny wody użytkowej pozwalają nam na kompleksowe czyszczenie i zabezpieczenie basenu oraz jego zaplecza sanitarnego przed rozwojem niebezpiecznych drobnoustrojów zapewniając kąpiącym się ludziom bezpieczną rozrywkę. Zgodnie z powyższym, wykonywana przez nas dezynfekcja basenu dobywa się przy użyciu środków m. in. FilterFit, Timlex, Top i Optipo-N, docenianych za swoją skuteczność w ponad 30 krajach na świecie i dostosowanych do wymagających powierzchni, sprawnie usuwających wszelkie osady ze zbiornika wodnego. Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja basenu zatrzymuje namnażanie mikroorganizmów chorobotwórczych, spowalnia rozrost glonów, grzybów i odkładanie osadów. W konsekwencji gwarantuje higieniczne warunki i bezpieczeństwo kąpieli.

Skontaktuj się z nami

 
 Partnerzy
floran.de
wassermeister.com
uzdatniamywode.pl