Jesteś na: Strona główna /  Usługi /  Przedsiębiorstwa komunalne i gminy /  czyszczenie i dezynfekcja zbiorników

Ponad 2000 wyczyszczonych zbiorników rocznie!

 

   

 

Czyszczenie i dezynfekcja zbiorników wody pitnej

Od roku 1990 w całej Europie, a od 2007 roku także w Polsce, pomagamy w utrzymaniu higieny w zbiornikach wody przeznaczonej do spożycia. Czyszcząc i dezynfekując ponad dwa tysiące zbiorników wody pitnej rocznie, opracowaliśmy najlepsze metody usuwania zanieczyszczeń. Posiadamy bogate doświadczenie i oferujemy rozwiązania optymalnie łączące skuteczne usuwaniem osadów z ochroną powierzchni i środowiska naturalnego.

Popularne czyszczenie zbiorników wodą pod ciśnieniem wbrew pozorom nie jest rozwiązaniem idealnym. Prowadzi to do wzrostu szorstkości powierzchni i często powoduje jej uszkodzenia, a usunięcie biofilmu w rysach staje się niemożliwe. Ponadto wzrost szorstkości ścian zbiornika stwarza korzystne warunki do rozwoju mikroorganizmów tworzących biofilm i utrudnia jego czyszczenie. Kolejnym często stosowanym rozwiązaniem jest czyszczenie ręczne, bez użycia środków chemicznych. W procesie tym nie usuwa się osadów mineralnych i biofilmu, a dezynfekcja związkami chloru często jest niewystarczająca.

Zdając sobie sprawę, iż modernizacja powierzchni zbiornika jest bardzo kosztowna, proponujemy chemiczno-mechaniczne czyszczenie i dezynfekcję zbiorników wody pitnej zwaną również "metodą płynną". W ten sposób pomagamy wydłużyć czas eksploatacji zbiornika oraz czynimy procedurę czyszczenia szybszą, bezpieczniejszą i bardziej skuteczną.

Usługa obejmuje:

- kontrolę zbiornika wraz z dokumentacją zdjęciową
- chemiczno - mechaniczne czyszczenie dezynfekujące
- pobieranie próbek wody i ocena
- na życzenie: czyszczenie przedsionków, piwnic z rurami i itp.

Korzyści dla Państwa:

- gwarancja czystości mikrobiologicznej
- krótki czas wykonania usługi
- wydłużenie czasu eksploatacji zbiornika
- obniżenie kosztów
- zmniejszenie zużycia środków do dezynfekcji wody
- zmniejszenie ryzyka wtórnego zanieczyszczenia wody
- technologia przyjazna dla środowiska i pracowników
- szybka reakcja w sytuacjach wyjątkowych

Czyścimy:

 • zbiorniki wody przeznczonej do spożycia oraz substancji spożywczych,
 • zbiorniki hydroforowe,
 • zbiorniki wody wody ciepłej,
 • aeratory,
 • zbiorniki wody deminaralizowanej (DEMI),
 • zbiorniki wody ultraczystej.

Rodzaje usuwanych zanieczyszczeń:

 • osady mineralne,
 • osady organiczne,
 • biofilm,
 • zanieczyszczenia stałe,
 • zanieczyszczenia mikrobiologiczne,
 • osady syntetyczne.

Oszczędność, bezpieczeństwo, ekologia

W niektórych przypadkach potrzebne są dodatkowe rozwiązania, aby utrzymać właściwy poziom higieny w zbiorniku. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań, oferujemy szereg produktów i usług pozwalających zoptymalizować utrzymanie higieny i należyte funkcjonowanie zbiorników oraz sieci wodociągowych. Oferując kompleksowe rozwiązania pomagamy zmniejszyć koszty i podnieść komfort oraz bezpieczeństwo funkcjonowania sieci wodociągowej. Ponadto, nasze usługi i produkty pomagają w spełnieniu coraz surowszych norm w zakresie ochrony środowiska.

Można na Nas polegać

Nasze wyposażenie jest używane wyłącznie w branży związanej z wodą pitną. W swoich pracach wykorzystujemy ekologiczne, bezchlorkowe środki chemiczne firmy Floran GmbH. Wszystkie używane przez nas środki chemiczne i urządzenia posiadają wymagane prawem certyfikaty i dopuszczenia. Pracujemy zgodnie z normami polskimi (PN-EN 805:2002, PN 1508:2002), niemieckimi (DVGW W291, W318, W319) i zaleceniami brytyjskimi (BSRIA AG1/2001.1). Dlatego wybierając usługę czyszczenia zbiorników w Hydrochemii mają Państwo profesjonalnie wykonanej usługi.


Oferujemy bardzo korzystne rozwiązania dla wszelkich typów obiektów.
Chętnie przygotujemy dla Państwa niezobowiązująca wycenę.

Skontaktuj się z Nami 

 
 Partnerzy
floran.de
wassermeister.com
uzdatniamywode.pl