Jesteś na: Strona główna /  Usługi /  Wspólnoty mieszkaniowe /  dobór i montaż promienników uv

Czysta ekologia

Czysta ekologia – profesjonalny dobór i montaż promienników UV

Tradycyjne metody dezynfekcji polegają na wprowadzeniu do wody środka chemicznego, który zabija lub unieszkodliwia znajdujące się w niej mikroorganizmy. Wprowadzone środki zmieniają właściwości organoleptyczne wody, mają także wpływ na jej właściwości fizykochemiczne.

Zastosowanie środków dezynfekcyjnych może mieć również wpływ na zmniejszenie żywotności instalacji wodociągowej i urządzeń z nią współpracujących, a ich częste używanie stwarza ryzyko przedawkowania.

Dezynfekcja wody może mieć jednak całkiem inne oblicze. Synonimem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie uzdatniania wody, jest lampa bakteriobójcza emitująca promienie UV. Urządzenie cieszy się dużym uznaniem w branży uzdatniania wody i wykorzystywane jest w niej na szeroką skalę. Wartym odnotowania jest fakt, iż, stosowanie bakteriobójczych lamp UV pozwala w sposób ekologiczny, bez użycia środków chemicznych dezynfekować wodę.

Czym jest i jak działa lampa bakteriobójcza.

Lampy UV

Lampa bakteriobójcza składa się z komory naświetlania i promiennika UV zabezpieczonego kwarcową osłonką. Urządzenia tego typu wykorzystują bakteriobójcze promieniowanie UV o długości fali 254 nm i w doskonale zwalczają zagrażające człowiekowi bakterie, grzyby, wirusy i inne mikroorganizmy zanieczyszczające wodę. Działanie promieniowania polega na absorpcji promieniowania UV przez struktury genetyczne DNA drobnoustrojów. Powoduje ono zniekształcenia w DNA uniemożliwiając proces jego ponownego odtworzenia. Jako nowoczesne urządzenie do dezynfekcji wody, lampa bakteriobójcza uzdatnia wodę dostosowując ją do obowiązujących wymagań sanitarnych.Poza tym, lampa bakteriobójcza to urządzenie praktycznie bezawaryjne, wydajne i tanie w eksploatacji.

Zalety lamp bakteriobójczych UV:
- Urządzenia nie powodują żadnych zmian w składzie chemicznym wody – nie zmieniają smaku ani zapachu, nie powodują powstawania ubocznych produktów dezynfekcji
- Nie ma możliwości przedawkowania
- Niskie koszty eksploatacji
- Brak kłopotów z chlorem i korozją
- Urządzenia wykonane są ze stali kwasoodpornej polerowanej
- Z aktualnych, znanych metod dezynfekcji wody, metodę tę uważa się za najbardziej skuteczną, szybką i pewną oraz jednocześnie w najmniejszym stopniu zanieczyszczającą środowisko.

Dobór lamp UV

W celu poprawnego i skutecznego działania urządzenia należy odpowiednio dobrać lampę bakteriobójczą UV do konkretnej instalacji.

W tym celu bierzemy pod uwagę następujące czynniki:
- natężenie przepływu wody
- temperaturę i ciśnienie wody
- dopuszczalny spadek ciśnienia wody
- jakość wody
- rodzaj instalacji
- miejsce montażu

Nasza oferta

Oferujemy Państwu profesjonalny dobór i montaż lamp UV, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. 

Korzyści dla Państwa

Gwarantujemy optymalny dobór i montaż lampy przy minimalnym zużyciu energii. Lampy UV, które instalujemy charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją, bezawaryjną pracą i bezobsługową eksploatacją. Odpowiednio dobrana przez naszych specjalistów lampa bakteriobójcza UV pozwoli Państwu bezpiecznie korzystać z czystej i wolnej od niebezpiecznych drobnoustrojów wody.

Skontaktuj się z nami

 
 Partnerzy
floran.de
wassermeister.com
uzdatniamywode.pl