Jesteś na: Strona główna /  Usługi /  Służba zdrowia

Gdy liczy się perfekcyjna czystość

 

Woda w szpitalu

Szpitale, pogotowia, przychodnie oraz pozostałe placówki służby zdrowia to miejsca, w których warunki sanitarne powinny być poddane najostrzejszym rygorom. Nawet niewielkie zaniedbanie higieniczne może skutkować poważnymi konsekwencjami, odbijając się na zdrowiu lub życiu pacjentów.

Przykładem tego typu zaniedbania, była sytuacja jaka miała miejsce w roku 2007 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu Zdroju, gdzie w wyniku rozwoju w instalacji ciepłej wody bakterii z rodzaju Legionella, doszło do zakażenia 4 pacjentów legionellozą. Trzech pacjentów w wyniku ciężkiej infekcji bakteryjnej i zbyt późno zdiagnozowanej choroby zmarło.

Woda w szpitalach odgrywa niezwykle istotną rolę. Od substratu do przygotowania posiłków, aż po rozcieńczalnik dla podawanych pacjentom lekarstw, stanowi ona niezbędny i niezastąpiony składnik prawidłowego funkcjonowania szpitala. Aby była ona bezpieczna należy systematycznie monitorować jej stan higieniczny i kompleksowo zabezpieczać źródła potencjalnych niebezpieczeństw.

Nasza oferta

Nasza oferta obejmuje szereg czynności mających na celu zapewnienie czystej i zdrowej wody, od wykonania badań kontrolnych, poprzez uzdatnianie wody, aż po dezynfekcje instalacji, wody pitnej i pętli odwróconej osmozy. Oferujemy, także dobór i montaż systemów dozowania oraz chemiczną regenerację membran.

Skontaktuj się z nami

 
 Partnerzy
floran.de
wassermeister.com
uzdatniamywode.pl