Czyszczenie i dezynfekcja niecek basenowych

Niebezpieczna kąpiel

Niestety kąpiel w basenie nie zawsze wiąże się jedynie z przyjemnymi doznaniami. Częstokroć niewinna rozrywka kończy się przykrymi konsekwencjami, związanymi z infekcją bakteryjną lub grzybiczą. Ciepła woda, styczność z wolnym powietrzem, możliwość przeniesienia drobnoustrojów przez kąpiących się ludzi, owady i inne organizmy żywe lub też naniesienia ich wraz z cząstkami organicznymi ze środowiska zewnętrznego, to czynniki znacznie podwyższające ryzyko zakażenia wody, a w konsekwencji także ludzi.

Nie sposób wyeliminować wszystkich czynników ryzyka zakażenia wody w basenach, jednak można znacznie obniżyć prawdopodobieństwo zakażeń, poprzez systematyczne zabiegi czyszczenia i dezynfekcji. Każdy basen minimum raz do roku powinien być poddany takim zabiegom. Oprócz tego woda basenowa powinna być stale monitorowana, poprzez regularne badanie jej stanu mikrobiologicznego i chemicznego. W przypadku przekroczenia norm należy natychmiast podjąć działania dezynfekcyjne. Regularne czyszczeni i dezynfekcja pomagają utrzymać basen w czystości, wydłużyć okres eksploatacji i zachować wysokie walory estetyczne.

Nasza usługa

Na oferowaną Państwu usługę składa się kompleksowe czyszczenie i dezynfekcja misy basenowej oraz kompleksowe czyszczenie armatury basenowej wraz z otoczeniem basenu i instalacją budynku.

Zbiorniki przelewowe

Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację wody większość instalacji posiada zbiorniki np. zbiorniki wyrównawcze. Niezależnie od materiałów, z których zbudowane są zbiorniki i zastosowanego sposobu dezynfekcji wody na ściankach zbiorników formuje się biofilm złożony z materii organicznej, bakterii i grzybów. Biofilm jest miejscem intensywnego rozwoju mikroorganizmów i źródłem wtórnych zakażeń wody. Regularnie (minimum raz do roku lub częściej) wykonywane zabiegi czyszczenia i dezynfekcji zbiorników, pozwolą zabezpieczyć się przed wtórnymi zakażeniami z cyrklowanej wody i podniosą komfort oraz bezpieczeństwo.

Usługa obejmuje:

– kontrolę zbiornika wraz z dokumentacją zdjęciową
– chemiczno-mechaniczne czyszczenie i dezynfekcję
– pobieranie próbek wody i badanie

Korzyści dla Państwa

Właściwy dobór środków czyszczących i dezynfekcyjnych, odpowiedni sprzęt czyszczący oraz wykwalifikowana kadra to gwarancja sprawnie i skutecznie przeprowadzonej dezynfekcji misy basenowej. Z nami oszczędzają Państwo czas i pieniądze oraz zyskują pewność wysokiej czystości i bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z Nami !