Obsługa fontann

Fontanny – miejsca spotkań

Jednym z najpopularniejszych elementów architektury miejskiej są fontanny. Zakładane na placach miejskich, ogrodach czy galeriach handlowych. W upalne dni ciężko znaleźć w mieście fontannę, wokół której nie gromadziliby się ludzie. Fontanny stały się miejscem spotkań.

Niebezpieczne krople

Fontanny są również doskonałym środowiskiem do rozwoju wielu niebezpiecznych organizmów. Począwszy od pasożytniczych pierwotniaków takich jak Lamblie i Cryptosporidium, poprzez wszelkiego rodzaju wirusy i grzyby a skończywszy na chorobotwórczych szczepach bakterii z rodzaju Escherichia i Legionella, wszystko to można znaleźć w miejskich fontannach.

Szczególnie mocno narażone na zakażenia są dzieci oraz osoby o obniżonej odporności. Nawet niewielki kontakt z zanieczyszczoną wodą z fontanny, może stać się źródłem choroby. Woda rozpylona pod ciśnieniem może przedostać się w postaci aerozolu do organizmu człowieka w trakcie procesu oddychania. Ponadto fontanny z racji specyficznej konstrukcji są szczególnie narażone na korozję, zabrudzenia i odkładanie się osadów mineralnych.

Dla utrzymania właściwej czystości fontanny oraz zapewnienia bezpieczeństwa jej użytkowania niezbędne jest regularne wykonywanie zabiegów czyszczenia i dezynfekcji, dozowanie odpowiednich związków chemicznych oraz kontrola jakości wody i stanu technicznego.

Nasza oferta

Nasza oferta obejmuje:
– kompleksowe badanie wody
– czyszczenie i dezynfekcje fontann
– kondycjonowanie wody
– bieżącą obsługę, modernizacje, remonty
– dostawę środków chemicznych

Korzyści dla Państwa

Korzystając z Naszych usług macie Państwo pewność fachowej i kompleksowej obsługi. Zapewniamy szybką i skuteczną obsługę fontann w korzystnej cenie. Z Nami Państwa fontanna stanie się miejscem bezpiecznych spotkań.

Skontaktuj się z Nami !