Wymiana i regeneracja złóż filtracyjnych

Wymiana złóż filtracyjnych

Wymiana i regeneracja złóż filtracyjnych to usługa pozwalająca na zapewnienie lepszego działania urządzeń filtrujących wodę. Z czasem takie części ulegają bowiem zużyciu, a więc nie usuwają zanieczyszczeń w tak skuteczny sposób jak na początku. Nasze usługi mają na celu przywrócenie ich odpowiednich właściwości. Wykorzystujemy różne metody, a także pierwiastki pozwalające na skuteczne pochłanianie zabrudzeń i szkodliwych substancji zawartych w wodzie. Nasze działania umożliwiają przywrócenie wydajności filtrowania cieczy, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dużych stacji uzdatniania wody.

Wymiana złóż filtracyjnych

Złoża filtracyjne to umieszczone w urządzeniu filtrującym aktywne materiały filtracyjne takie jak na przykład piasek kwarcowy lub chalcedonitowy, węgiel, antracyt, dolomit czy zeolity naturalne.

Złoża filtracyjne dzielimy (ze względu na ich zastosowanie) na złoża przeznaczone do filtracji wody i powietrza, wód gruntowych, czy do filtracji wody basenowej. Dzięki swoim właściwościom chemicznym i fizycznym stosowane są w m. in. w odkwaszaniu, odmanganianiu czy odżelazianiu wody. Znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach wodno – kanalizacyjnych, stacjach uzdatniania wody, jak również w gospodarstwach domowych.

Złoża filtracyjne z biegiem czasu ulegają wyczerpaniu i zachodzi konieczność ich wymiany lub regeneracji. Należy jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju materiału i jego właściwości – wysokość warstwy złoża, jego ziarnistość, jakości wody, a także samego procesu filtrowania, poszczególne złoża filtracyjne wymienia się lub regeneruje z różną częstotliwością.

Nasza oferta zawiera kompleksową obsługę filtrów otwartych i zamkniętych.

Oferujemy m.in.:

  • ocenę jakości złoża filtracyjnego,
  • dobór i dostawę wszelkiego rodzaju złóż,
  • wymianę z zastosowaniem technik klasycznych i nowoczesnych,
  • wymianę drenażu grzybkowego (wymiana i dostawa dysz filtracyjnych),
  • czyszczenie i dezynfekcję wnętrza filtrów,
  • uruchomienie filtra.

Regeneracja złóż filtracyjnych w technologii Filter ActiveClean

Regeneracja złóż filtracyjnych In situ jest doskonałą alternatywą dla jego wymiany. Regeneracja złoża połączona z dezynfekcją usuwa osady mineralne i biologiczne. W czasie od 24 do 48 godzin jesteśmy w stanie wykonać kompletną usługę. Przed wykonaniem usługi nasi specjaliści określą, jakiego produktu należy użyć, aby otrzymać najlepsze rezultaty regeneracji oraz doradzą w kwestiach technicznych. Regeneracje złóż można stosować w filtrach otwartych i zamkniętych.

Wymiana złoża w odżelaziaczu

Odżelaziacz to urządzenie, które pozwala na poprawienie parametrów wody, zwłaszcza w prywatnych ujęciach. W takiej cieczy może występować podwyższony poziom żelaza. W nadmiarze taki pierwiastek oddziałuje bardzo niekorzystnie na działanie sprzętów wykorzystywanych w budynku, m.in. do gotowania. Samo żelazo nie jest szkodliwe dla zdrowia, jednak wiele osób decyduje się na zakupienie urządzenia pozwalającego na obniżenie stężenia tego pierwiastka.

Woda z nadmiarem żelaza ma również charakterystyczny, lekko żółty kolor, dlatego może powodować brudzenie ubrań w trakcie prania. W odżelaziaczach znajduje się specjalne złoże filtracyjne, które pozwala na zatrzymywanie pierwiastka.

Wymiana złoża w odżelaziaczu jest konieczna regularnie, zwłaszcza w sytuacji, gdy parametry wody ulegną wyraźnemu pogorszeniu. Dokładny skład złóż zależy od wybranego wariantu. Zwykle uzupełnianie przeprowadza się z wykorzystaniem:

Często odżelaziacze pełnią również dodatkowe funkcje. Pozwalają na usuwanie nie tylko żelaza, lecz także manganu. Przed wymianą złoża w odżelaziaczu konieczne jest więc zapoznanie się z dokładnymi parametrami zastosowanego wkładu i sposobami jego bezpiecznego uzupełniania.

Wymiana złoża w stacji uzdatniania wody

Przeprowadzamy również wymianę złoża w stacji uzdatniania wody. Zazwyczaj chodzi o systemy o niezwykle dużej wydajności. Pozwalają one na filtrowanie tysięcy litrów wody w krótkim czasie. Zazwyczaj w skład takich urządzeń wchodzą specjalne żywice, mające na celu usuwanie nadmiaru żelaza z cieczy. Wymiana złoża w stacji uzdatniania wody jest niezbędna dość rzadko – zwykle raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Trzeba jednak pamiętać, że może dojść do różnego rodzaju problemów, które sprawiają, że stare złoże przestaje pełnić swoją funkcję znacznie wcześniej.

Najczęściej wymiana złoża w stacji uzdatniania wody szybciej niż po kilkunastu latach jest konieczna w dwóch przypadkach. Mowa tu m.in. o źle dobranym materiale – zwykle chodzi o żywicę niedostosowaną do roli, jaką ma pełnić. Oprócz tego na zmniejszenie żywotności złoża wpływają również poważne zanieczyszczenia w wodzie. Jeśli jej parametry szybko się zmieniają, żywica może błyskawicznie ulec zużyciu. Mowa tu m.in. o pojawieniu się znacznie większej ilości substancji organicznych, których nie było w cieczy wcześniej. Wówczas zastosowany typ żywicy może nie sprawdzić się w nowym zastosowaniu.

Korzyści dla Państwa

Oferowane przez nas usługi gwarantują utrzymanie właściwej sprawności filtrów, poprawiają ich pracę i optymalizują koszty. Korzystając z Naszych usług otrzymujecie Państwo dostęp do szerokiej oferty i bardzo korzystnej oferty cenowej. Wszystkie usługi wykonujemy z troską o środowisko naturalne zgodnie i z aktualnymi przepisami i normami branżowymi.

Korzystanie z wymiany złóż filtracyjnych przez profesjonalistów pozwala na uzyskanie wymiernych korzyści. Specjaliści wiedzą, jak odpowiednio dopasować substancję do funkcji, którą ma pełnić. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie maksymalnej żywotności i skuteczności filtrowania cieczy. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, pozwalającym na łatwe dotarcie do starych złóż, usunięcie ich i uzupełnienie nowymi. Nasze prace przebiegają szybko i sprawnie, dzięki czemu możemy zająć się regeneracją nawet bardzo rozległych instalacji. Przeprowadzamy też dezynfekcję wody.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, co wpływa również na cenę wymiany złoża w odżelaziaczu czy stacji uzdatniania wody. Ustalamy szczegóły z klientem, a następnie przechodzimy do realizacji prac w terenie, z wykorzystaniem wysokiej jakości substancji chemicznych i sprawdzonych metod. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane współpracą.

Skontaktuj się z Nami !