Wymiana i regeneracja złóż filtracyjnych

Wymiana złóż filtracyjnych

Wymiana i regeneracja złóż filtracyjnych to usługa pozwalająca na zapewnienie lepszego działania urządzeń filtrujących wodę. Z czasem takie części ulegają bowiem zużyciu, a więc nie usuwają zanieczyszczeń w tak skuteczny sposób jak na początku. Nasze usługi mają na celu przywrócenie ich odpowiednich właściwości. Wykorzystujemy różne metody, a także pierwiastki pozwalające na skuteczne pochłanianie zabrudzeń i szkodliwych substancji zawartych w wodzie. Nasze działania umożliwiają przywrócenie wydajności filtrowania cieczy, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dużych stacji uzdatniania wody.

Urządzenia filtrujące wodę – dlaczego warto je stosować?

Różnego rodzaju filtry do wody mają na celu usunąć z niej zanieczyszczenia, a także poprawić jej walory organoleptyczne. Ma to kluczowe znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa korzystania z niej. Przefiltrowana woda wpływa jednak korzystnie nie tylko na zdrowie oraz samopoczucie użytkowników, ale także na funkcjonowanie różnego rodzaju urządzeń. Znajdujące się w niej zanieczyszczenia mogą powodować powstawanie kamienia, który osadza się na poszczególnych elementach urządzeń AGD. W efekcie zwiększa się zużycie energii, a sprzęt jest narażony na uszkodzenia. Regularna wymiana złóż filtracyjnych zapewnia poprawne działanie urządzeń oczyszczających wodę. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Jeśli chcesz zapewnić sobie najwyższą jakość cieczy, zdecyduj się na usługę dezynfekcji i czyszczenia instalacji wody przeznaczonej do spożycia realizowanej przez firmę Hydrochemia.

Wymiana złóż filtracyjnych

Złoża filtracyjne to umieszczone w urządzeniu filtrującym aktywne materiały filtracyjne takie jak na przykład piasek kwarcowy lub chalcedonitowy, węgiel, antracyt, dolomit czy zeolity naturalne.

Złoża filtracyjne dzielimy (ze względu na ich zastosowanie) na złoża przeznaczone do filtracji wody i powietrza, wód gruntowych, czy do filtracji wody basenowej. Dzięki swoim właściwościom chemicznym i fizycznym stosowane są w m. in. w odkwaszaniu, odmanganianiu czy odżelazianiu wody. Znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach wodno – kanalizacyjnych, stacjach uzdatniania wody, jak również w gospodarstwach domowych.

Złoża filtracyjne z biegiem czasu ulegają wyczerpaniu i zachodzi konieczność ich wymiany lub regeneracji. Należy jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju materiału i jego właściwości – wysokość warstwy złoża, jego ziarnistość, jakości wody, a także samego procesu filtrowania, poszczególne złoża filtracyjne wymienia się lub regeneruje z różną częstotliwością.

Nasza oferta zawiera kompleksową obsługę filtrów otwartych i zamkniętych.

Oferujemy m.in.:

  • ocenę jakości złoża filtracyjnego,
  • dobór i dostawę wszelkiego rodzaju złóż,
  • wymianę z zastosowaniem technik klasycznych i nowoczesnych,
  • wymianę drenażu grzybkowego (wymiana i dostawa dysz filtracyjnych),
  • czyszczenie i dezynfekcję wnętrza filtrów,
  • uruchomienie filtra.

Regeneracja złóż filtracyjnych w technologii Filter ActiveClean

Regeneracja złóż filtracyjnych In situ jest doskonałą alternatywą dla jego wymiany. Regeneracja złoża połączona z dezynfekcją usuwa osady mineralne i biologiczne. W czasie od 24 do 48 godzin jesteśmy w stanie wykonać kompletną usługę. Przed wykonaniem usługi nasi specjaliści określą, jakiego produktu należy użyć, aby otrzymać najlepsze rezultaty regeneracji oraz doradzą w kwestiach technicznych. Regeneracje złóż można stosować w filtrach otwartych i zamkniętych.

Wymiana złoża w odżelaziaczu

Odżelaziacz to urządzenie, które pozwala na poprawienie parametrów wody, zwłaszcza w prywatnych ujęciach. W takiej cieczy może występować podwyższony poziom żelaza. W nadmiarze taki pierwiastek oddziałuje bardzo niekorzystnie na działanie sprzętów wykorzystywanych w budynku, m.in. do gotowania. Samo żelazo nie jest szkodliwe dla zdrowia, jednak wiele osób decyduje się na zakupienie urządzenia pozwalającego na obniżenie stężenia tego pierwiastka.

Woda z nadmiarem żelaza ma również charakterystyczny, lekko żółty kolor, dlatego może powodować brudzenie ubrań w trakcie prania. W odżelaziaczach znajduje się specjalne złoże filtracyjne, które pozwala na zatrzymywanie pierwiastka.

Wymiana złoża w odżelaziaczu jest konieczna regularnie, zwłaszcza w sytuacji, gdy parametry wody ulegną wyraźnemu pogorszeniu. Dokładny skład złóż zależy od wybranego wariantu. Zwykle uzupełnianie przeprowadza się z wykorzystaniem:

Często odżelaziacze pełnią również dodatkowe funkcje. Pozwalają na usuwanie nie tylko żelaza, lecz także manganu. Przed wymianą złoża w odżelaziaczu konieczne jest więc zapoznanie się z dokładnymi parametrami zastosowanego wkładu i sposobami jego bezpiecznego uzupełniania.

Wymiana złoża w odżelaziaczu – co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat?

Jak już doskonale wiesz, wymiana złoża w odżelaziaczu jest konieczna co jakiś czas, gdyż przy intensywnym użytkowaniu traci on swoje właściwości. W przypadku, gdy jest on już nadmiernie wyeksploatowany, nie spełnia swojej podstawowej funkcji, jaką jest usuwanie z wody żelaza oraz manganu. W efekcie nie jest ona przefiltrowana w odpowiedni sposób.

Zgodnie z zaleceniami producentów wymiana złóż filtracyjnych w tego rodzaju urządzeniach powinna odbywać się co 3–7 lat. Dokładny czas zależy głównie od parametrów wody oraz jej zużycia w gospodarstwie domowym. Zlecając nam usługę, jaką jest wymiana złoża w odżelaziaczu, masz pewność, że zostanie ona przeprowadzona w pełni profesjonalnie.

Wymiana złoża w stacji uzdatniania wody

Przeprowadzamy również wymianę złoża w stacji uzdatniania wody. Zazwyczaj chodzi o systemy o niezwykle dużej wydajności. Pozwalają one na filtrowanie tysięcy litrów wody w krótkim czasie. Zazwyczaj w skład takich urządzeń wchodzą specjalne żywice, mające na celu usuwanie nadmiaru żelaza z cieczy. Wymiana złoża w stacji uzdatniania wody jest niezbędna dość rzadko – zwykle raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Trzeba jednak pamiętać, że może dojść do różnego rodzaju problemów, które sprawiają, że stare złoże przestaje pełnić swoją funkcję znacznie wcześniej.

Najczęściej wymiana złoża w stacji uzdatniania wody szybciej niż po kilkunastu latach jest konieczna w dwóch przypadkach. Mowa tu m.in. o źle dobranym materiale – zwykle chodzi o żywicę niedostosowaną do roli, jaką ma pełnić. Oprócz tego na zmniejszenie żywotności złoża wpływają również poważne zanieczyszczenia w wodzie. Jeśli jej parametry szybko się zmieniają, żywica może błyskawicznie ulec zużyciu. Mowa tu m.in. o pojawieniu się znacznie większej ilości substancji organicznych, których nie było w cieczy wcześniej. Wówczas zastosowany typ żywicy może nie sprawdzić się w nowym zastosowaniu.

Wymiana złoża w stacji uzdatniania wody – cena takiej usługi

Specjalizujemy się w wykonywaniu usługi, jaką jest profesjonalna wymiana złoża w stacji uzdatniania wody. Cena przeprowadzenia takiego procesu zależy przede wszystkim od rodzaju urządzenia, jakie jest stosowane do oczyszczania cieczy. Przed wykonaniem usługi zawsze wyceniamy jej koszt, dzięki czemu nasi klienci wiedzą, ile będzie ich to kosztować.

Nasze wieloletnie doświadczenie w podnoszeniu higieny i jakości wody pitnej sprawia, że doskonale wiemy, czego oczekują nasi klienci. Nieustannie dążymy do podniesienia jakości naszych usług, aby były one na jeszcze wyższym poziomie. Gwarantujemy także konkurencyjne ceny.

Korzyści dla Państwa

Oferowane przez nas usługi gwarantują utrzymanie właściwej sprawności filtrów, poprawiają ich pracę i optymalizują koszty. Korzystając z Naszych usług otrzymujecie Państwo dostęp do szerokiej oferty i bardzo korzystnej oferty cenowej. Wszystkie usługi wykonujemy z troską o środowisko naturalne zgodnie i z aktualnymi przepisami i normami branżowymi.

Korzystanie z wymiany złóż filtracyjnych przez profesjonalistów pozwala na uzyskanie wymiernych korzyści. Specjaliści wiedzą, jak odpowiednio dopasować substancję do funkcji, którą ma pełnić. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie maksymalnej żywotności i skuteczności filtrowania cieczy. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, pozwalającym na łatwe dotarcie do starych złóż, usunięcie ich i uzupełnienie nowymi. Nasze prace przebiegają szybko i sprawnie, dzięki czemu możemy zająć się regeneracją nawet bardzo rozległych instalacji. Przeprowadzamy też dezynfekcję wody.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, co wpływa również na cenę wymiany złoża w odżelaziaczu czy stacji uzdatniania wody. Ustalamy szczegóły z klientem, a następnie przechodzimy do realizacji prac w terenie, z wykorzystaniem wysokiej jakości substancji chemicznych i sprawdzonych metod. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane współpracą.

Profesjonalna i kompleksowa wymiana złoża w stacji uzdatniania wody i nie tylko

Wymiana złóż filtracyjnych to tylko jedna z wielu usług, w jakich się specjalizujemy. Oferujemy także:

  • czyszczenie i dezynfekcję zbiorników,
  • czyszczenie i dezynfekcję sieci wodociągowej,
  • czyszczenie i dezynfekcję instalacji CO,
  • płukanie instalacji i wymienników ciepła.

Przeprowadzamy także badania wody oraz jej chemiczną korekcję. W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi również dostawa środków chemicznych najwyższej jakości. Oferujemy skuteczne, a zarazem bezpieczne substancje, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz skorzystania ze świadczonych przez nas usług. Zapewniamy kompleksowe wsparcie oraz profesjonalne doradztwo. Zapraszamy do nawiązania współpracy z firmą Hydrochemia.

Skontaktuj się z Nami !